موسسه تالش شناسی
پایگاهی برای کنشگران گستره هنرو فرهنگ تالش
لباس تالشیطبقه بندی: خبرها، 
ارسال در تاریخ شنبه 17 بهمن 1394 توسط موسسه تالش شناسی


تالش شناسی

سومین نشست هم اندیشی در باره مسایل زبان تالشی برگزار شد . این نشست به دعوت موسسه تالش شناسی ، در محل سالن اجتماعات استراحتگاه معلم پونل ، با حضور گروهی از صاحب نظران و فعالان فرهنگی تالش برگزار شد .

دستور جلسه مذکور بررسی الفبای پیشنهادی برای زبان تالشی بود که مدیر مدیر مسئول موسسه  با توضیحات لازم آن را به بحث گذاشت و پس از بررسی و تبادل نظر، با رای بیشتر اعضای جلسه تصویب گردید و مقرر شد این الفبا جهت آگاهی و نقد و نظر متخصصان و عموم علاقمندان به مدت سه ماه  در سایت رسمی موسسه تالش شناسی به نشانی  http://taleshshenasi.ir ) قرار بگیرد تا نقص و اشکال احتمالی آن برطرف شود و به تصویب نهایی برسد . شایان ذکر اینکه  فقط نقد و نظر هایی که در سایت رسمی موسسه  درج شود قابل رسیدگی خواهد بود .ادامه مطلب
ارسال در تاریخ جمعه 16 بهمن 1394 توسط موسسه تالش شناسی

حسین صابر1

موسسه تالش شناسی در ادامه برنامه مستمرخود با موضوع ( تقدیر و تجلیل از پیشکسوتان هنری و فرهنگی) ، عصر روز 15 بهمن 94 را به دیداربا استاد حسین صابر مشهور به ( حسین دایی ) اختصاص داد .

هیئت مدیره موسسه تالش شناسی به اتفاق گروهی از کنشگران فرهنگی  به  روستای داری باغ فومن رفته و با استاد صابر در منزل ایشان دیدار نمودند .

در این دیدار مدیر مسئول موسسه تالش شناسی از استاد صابر به عنوان گنجینه بی بدیل موسیقی اصیل و فاخر تالش و نماد شادمانی مردم یاد کرد و گفتند : ایشان از جمله محدود هنرمندان پیشسکسوت تالش است که متاسفانه هنوز جانشینی برایش شناخته نشده است .ادامه مطلب
طبقه بندی: خبرها، 
ارسال در تاریخ پنجشنبه 15 بهمن 1394 توسط موسسه تالش شناسی
logo3
بیانیه  شماره ۱ موسسه فرهنگی و هنری تالش شناسی در باره الفبای تالشی

« تالشی » یک زبان کامل است . از گروه شمال غربی زبانهای ایرانی . این زبان در گستره نسبتا پهناوری از سالیان در خاک اران تا رودبار و منجیل ایران رواج دارد . زبان تالشی دارای گویش های متعددی ست که درسه گروه کلی قرار می گیرند و این سه عباتند از: گروه شمالی از اران و عنبران ( انبون ) تا لیسار، گروه میانی از لیسار تا الله بخش محله رضوانشهر و گروه جنوبی از خوشابر تا رودبار و دره شاهرود .


ادامه مطلب
طبقه بندی: خبرها،  مقاله ها، 
ارسال در تاریخ پنجشنبه 15 بهمن 1394 توسط موسسه تالش شناسی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات