تبلیغات
موسسه تالش شناسی - یادواره استاد قسمت خانی برگزار شد
موسسه تالش شناسی
پایگاهی برای کنشگران گستره هنرو فرهنگ تالش

مراسم یادبود شادروان قسمت خانی استاد برجسته موسیقی مقامی کشور، روز جمعه ۱۳ دی ماه در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیای رشت برگزار شد .

در این مراسم که از سوی موسسه تالش شناسی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار گردید ، جمع کثیری از مسئولین ، فرهیختگان ، هنرمندان و دوستداران موسیقی تالش حضور داشتند .


مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید و آنگاه علی عبدلی از سوی هیات مدیره موسسه تالش شناسی به حاضران  در مراسم خیر مقدم گفت و در ادامه به معرفی استاد خانی و جایگاه  هنری وی پرداخت و از او به عنوان هنرمندی بزرگ با صدایی سحر انگیز یاد کرد که جا نشینی ندارد .

در ادامه مراسم با پخش چند مستند کوتاه ، گوشه هایی از زندگی شادروان خانی به نمایش در آمد و همراه آن صدای دل انگیز وی  در فضای سالن پژواک انداخت و حاضران را تحت تاثیر قرار داد .

ناصر عاشوری ، هوشنگ جاوید ، دکتر نظامی ، دکتر طالع ، انوش نصر ، عباس عبادی ،نضهت حسینی نژاد از جمله سخنرانان یادواره مذکور بودند و هنرمندانی چون آرمین فریدی ، صمد حبیبی ، سهراب ظهیری، شهرام جمال ، نقی مهرپویا و مهران منفرد به اجرای  قطعاتی  از موسیقی سازی و آوازی تالش پرداختند .

عدم حضور محمود شکری نماینده مردم تالش بزرگ در مجلس شورای اسلامی گویا به دلیل داشتن جلسه در استانداری ( روز جمعه! ) ، حاشیه بحت انگیز این مراسم بود.
برچسب ها: قسمت، خانی، موسسه، یادواره، رشت،
ارسال در تاریخ جمعه 29 فروردین 1393 توسط موسسه تالش شناسی

قالب وبلاگ