تبلیغات
موسسه تالش شناسی - دیدار با محمد کوچکپور کپورچالی
موسسه تالش شناسی
پایگاهی برای کنشگران گستره هنرو فرهنگ تالش

محمد کوچکپور که بی تردید یکی از برجسته ترین هنرمندان عکاس ایران می باشد، بیش از سه دهه است که به فعالیت هنری مشغول است و حاصل این فعالیت بنا به گفته خودش بیش از ۳۰۰ هزار فریم عکس در زمینه های طبیعت ،آداب و آیین ها ، کارو معیشت ، مردم و چهره هاست .

قوم و سرزمین تالش موضوع اصلی آثار محمد کوچکپور است و بسیار کسان و مراکز هنری ایران و جهان برای نخستین بار از نگاه دوربین او با تالش آشنا شده و بدان دلبستگی یافته اند .
تا کنون دو مجموعه از آثار این عکاس هنرمند ، با نامهای « دریچه سبز » و « گیلان بهشت طبیعت » به صورت کتاب نفیس چاپ و منتشر شده است و بیش از بیست اثر ایشان در جشنواره هاو مسابقات داخلی و بین المللی موفق به دریافت جایزه ، مدال و دیپلم افتخارگردیده است .
محمد کوچکپور علاوه بر برپایی ۲۴ نمایشگاه داخلی ، آثار خود را در کشورهای آلمان ، سوئد ، ایتالیا و لبنان به نمایش گذاشته است و از  سوی دانشگاه هاروارد مورد تقدیر قرار گرفته است .
موسسه تالش شناسی در ادامه سلسله دیدارهای خود با نخبگان پیشکسوت و ابراز قدر شناسی حضوری از آنان، روز۷ بهمن ماه ۹۳ رابه دیدار با محمد کوچکپور اختصاص داد . در روز جمعی از اعضای موسسه و دوستداران این نخبه پیشکسوت ، به دیدار ایشان رفتند و ضمن نشست وگفت و شنودی صمیمانه ، لوح تقدیراداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر و موسسه تالش شناسی به ایشان اهداء گردید .
اگرچه محمد کوچکپور ازاهالی کپورچال بندر انزلی ست اما به سبب حق بزرگی که بر ذمه تالش دارد ، جای آن است که این دیدار جمع اندک هنردوستان در گالری ایشان ، به میان جمعیتی کثیر در سالنی بزرگ بیانجامد و تجلیلی در خور شان ایشان از وی به عمل آید .

ناگفته نماند که جای خیلی از دوستان هنرمند به ویژه هنرمندان عکاس تالش که برای این دیدار دعوت شده بودند اما هرکس به دلیلی نتوانست حضور بهم رساند ، جدا خالی بود .

 آگاهی بیشتر در باره محمد کوچکپورارسال در تاریخ سه شنبه 14 بهمن 1393 توسط موسسه تالش شناسی

قالب وبلاگ