تبلیغات
موسسه تالش شناسی - افتتاح دفتر مرکزی موسسه تالش شناسی
موسسه تالش شناسی
پایگاهی برای کنشگران گستره هنرو فرهنگ تالش

دفتر مرکزی موسسه فرهنگی هنری تالش شناسی عصر روز چهارشنبه 23 مهر ماه ، در شهرک ولی عصر شرکت چوکا افتتاح شد .

در این مراسم  که بدون تشریفاتی خاص برگزار شد ، امام پناهی فرماندار رضوانشهر، مهندس گلریز مدیر عامل چوکا و هیئت همراه ایشان، هیئت مدیره موسسه تالش شناسی  و جمعی از فعالین فرهنگی تالش  حضور داشتند .

در نشستی  که با حضور مهمانان مذکور به همین مناسبت  تشکیل گردید . پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، نخست علی عبدلی مدیر مسئول موسسه تالش شناسی  با گفتن خیر مقدم به حاضران گزارشی مختصر از تاریخچه تاسیس و اهداف و فعالیت های موسسه ارایه داد و در ادامه گفتند : اتفاق فرخنده ای که امروزدر این مکان رخ داده در تاریخچه موسسه تالش شناسی و حافظه تاریخ فرهنگ تالش خواهد ماند .

ایشان با یاد آوری اینکه در طول حدود 40 سال عمر شرکت چوکا ، مهندس گلریزتنها مدیری ست که به مسئله فرهنگ تالش توجه نموده  و موسسه تالش شناسی را در پیش برد خدمات فرهنگی و هنری مورد حمایت قرار داده و ساختمان کنونی را با شرایطی بسیار سهل در اختیار اهل هنرو اندیشه قرار داده است  .

علی عبدلی در پایان تقاضا نمود که مدیریت چوکا این امکان را فراهم آورد که  موسسه تالش شناسی بتواند به صورت طویل المدت از مکانی که اکنون در اختیار آن قرارگرفته است ، استفاده نماید .


 

فرماندار رضوانشهر که به عنوان یک تالشی زبان و حامی فعالیت های فرهنگی ، در نشست مذکورحضور یافته بودند ، از موسسه تالش شناسی به عنوان تشکلی یاد کرد که کارنامه قابل قبولی دارد و اعضای آن بدون هیچ چشم داشتی در راستای توسعه فرهنگی و حفظ و نشر میراث معنوی منطقه تالش و معرفی توانمندی های فرهنگی این منطقه تلاش می کنند .

امام پناهی ایران را گلستانی از اقوام و خرده فرهنگها خواند که قوم تالش یکی از گلهای آن گلستان است . ایشان در ادامه افزودند  ما نباید از اهمیت پرداختن به خرده فرهنگ ها غافل بمانیم  یا آنها را در مسیر توجه به زبان و فرهنگ غالب به حاشیه برانیم  .

این مسئول بومی از مدیریت چوکا به خاطر اهتمامی که در بخش فرهنگ و ورزش شهرستان دارد و مکانی آبرومند در اختیار یک تشکل مردم نهاد فرهنگی قرار داده ، تشکر کرد .

 

مهندس گلریز پرداختن به فرهنگ نواحی ایران و حمایت از اشخاص و تشکل هایی که صادقانه در این زمینه فعالیت می کنند را وظیفه مدیران دانست و افزود کمک به این فعالیت ها یک افتخار است و نیازی به تشکر ندارد .

مدیر عامل چوکا گفتند ک من با موسسه تالش شناسی نه به واسطه و معرفی این و آن بلکه مستقیما در عرصه عمل اشنا شده ام  . در چند همایش آن شرکت کرده ام ودیده ام کسانی که در این موسسه گرد آمده اند دغدغه خدمت بی مزد و منت دارند و تا هنگامی که در این راستا تلاش می کنند ، چوکا از آنان حمایت خواهد کرد .

مهندس گلریز در ادامه سخنان خود تاکید نمودند که به همه قول های خود در مورد تکمیل و امور ساختمانی و تجهیز دفتر موسسه تالش شناسی و حمایت از آن در اجرای پروژه های فرهنگی شان عمل خواهد کرد  و اظهار امیدواری نمود که به زودی   با امضاء یک تفاهم نامه ، دغدغه دکتر عبدلی در مورد استفاده دایمی از مکانی که در اختیارشان قرار داده ایم ، برطرف خواهد شد .

در پایان حاضرین با پر نمودن فرم مخصوص عضویت، نام خود را درزمره یاران و پشتیبانان این موسسه ثبت کردند


برچسب ها: چوکا، مهندس گلریز، موسسه تالش شناسی، مهندس امام پناهی،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 23 مهر 1393 توسط موسسه تالش شناسی

قالب وبلاگ